Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш - Робертсон


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе се состане со генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон. Според Белата Куќа, разговорите ќе бидат фокусирани врз ситацијата во Ирак и врз односите меѓу Соединетите Држави и Европа. Претходно Вашингтон соопшти дека НАТО останува темелник на американските односи со Европа.
XS
SM
MD
LG