Достапни линкови

Анкара: Неколку шефови на дипломатии од ЕУ во симболична посета на Турција


Грчкиот министер за надворешни работи Јоргос Папандреу изрази надеж дека Турција во наредната година ќе добие зелено светло за почеток на преговорите за прием во Европската Унија. За време на вчерашната симболична посета на Турција со неколкумина шефови на дипломатии од земјите на Унијата, Папандреу и неговиот турски колега Абдула Гул се заложија за надминување на историските несогласувања.
XS
SM
MD
LG