Достапни линкови

Москва: 12 загинати во уривање на хеликоптер


Руски хеликоптер за гасење пожари се урнал во источна Русија при што сите 12 членови на екипажот загинале, јавија руските агенции. Причината за несреќата не е позната.
XS
SM
MD
LG