Достапни линкови

Пекинг: Уште девет нови жртви на САРС


Уште 9 луѓе во Кина умреле од вирусот САРС, а нови 181 биле инфицирани, соопшти кинеското министерство за здравство. Во Кина досега од атипичната пневмонија умреле вкупно 190 луѓе, а околу 4 илјади се инфицирани.
XS
SM
MD
LG