Достапни линкови

Турција: Спасувачките екипи продолжуваат да трагаат по преживеани


Спасувачките екипи ја продолжуваат потрагата по евентуалните преживеани од земјотресот што пред два дена ја погоди турската провинција Бингол. Полицијата соопшти дека загинале 147 луѓе, а над илјада биле повредени и оти има мали шанси под урнатините да се пронајдат уште преживеани. Вчера во Бингол дојде до судири меѓу полицијата и неколку илјади демонстранти кои сметаа дека властите не реагирале соодветно по земјотресот.
XS
SM
MD
LG