Достапни линкови

Карачи: Припадници на Ал Каеда подготвуваат напад врз амбасадата на САД


Соединетите Држави соопштија дека имаат сознанија оти припадници на Ал Каида планираат самоубиствен напад врз американскиот конзулат во Карачи. Пакистанската полиција е во состојба на готовност.
XS
SM
MD
LG