Достапни линкови

Дамаск: Посета на Колин Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска во Дамаск разговараше со сирискиот претседател Башар Ал Асад. Пауел најави дека ќе побара од Сирија да ја запре подршката на анти-израелските герилци и активно да придонесе за спроведување на мировниот план за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG