Достапни линкови

Грција: Завршуваат двоедневните разговори на шефовите на дипломатиите на ЕУ


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска ги завршуваат дводневните разговори на грчкиот остров Кастелоризо. Главни теми се планот на Франција, Германија, Белгија и Луксембург за заеднички воен штаб, надвор од НАТО, и обновата на Ирак. Вчера министрите ги повикаа палестинците и израелците да го прифатат мировниот план за Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG