Достапни линкови

Пекинг: Се намалува бројот на заразени од САРС


Здравственитите служби во Пекинг денеска соопштија дека се намалува бројот на заразените од смртоносниот вирус САРС во тој град. Тие изразија оптимизам поради тоа што не е забележано мутирање на вирусот. Во Пекинг од ова заболување досега умреле осудесет и две лица.
XS
SM
MD
LG