Достапни линкови

Тирана: Посета на Пауел пред летот за Дамаск


Американскиот државен секератр Колин Пауел по денешниот престој во Тирана заминува за Дамаск на разговори со сириското раководство околу ситуацијата во регионот по војната во Ирак. Пред посетата на Колин Пауел, шефот на сириската дипломатија Фарук ал Шара изјави дека Дамаск од Вашингтон сака разговори, а не ултиматуми.
XS
SM
MD
LG