Достапни линкови

Њу Делхи: Индија ќе наименува амбасадор во Пакистан


Индискиот премиер Атал Ваџпаи денеска соопшти дека Њу Делхи ќе наименува амбасадор во Пакистан и оти ќе ги обнови авионските линии со таа земја. Овие чекори, според агенциите, покажуваат дека се намалуваат тензиите меѓу двете ривалски држави кои поседуваат нуклерано оружје.
XS
SM
MD
LG