Достапни линкови

Фалуџа: Повредени седум американски војници


Седуммина американски војници се повредени во ирачкиот град Фалуџа кога двајца неидентификувани напаѓачи фрлиле бомби врз зградата во која биле сместени војниците. Американските сили преговараат со локалното население за смирување на тензиите, по вчерашните меѓусебни престрелки во кои беа убиени тројца ирачани.
XS
SM
MD
LG