Достапни линкови

Вашингтон: Буш утре ќе објави завршување на воените операции во Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш утре ќе објави дека воените операции во Ирак се завршени, соопшти Белата куќа. Притоа, како што е најавено, Буш ќе објави дека започнува акцијата за обнова на земјата.
XS
SM
MD
LG