Достапни линкови

Хамас: Убиени шестмина Палестинци


Шестмина палестинци, вклучувајки и две деца, се убиени при нападот на израелските сили врз позициите на Хамас во близина на Газа. Во престрелките биле ранети и неколкумина израелски војници.
XS
SM
MD
LG