Достапни линкови

Фалуја: Американските сили повторно отвориле оган на демонстрантите


Американските сили денеска, како што јавуваат агенциите, по втор пат во последниве два дена отвориле оган врз ирачките демонстранти во Фалуја западно од Багдад. Се уште не е познато дали има загинати во денешните настани. Од друга страна во тек е истрага за вчерашните инциденти во кои најмалку седум Ирачани загинаа во размената на оган меѓу американските сили и демонстрантите.
XS
SM
MD
LG