Достапни линкови

Москва: Средба Иванов - Солана


Денеска во Москва ќе биде одржан состанок меѓу шефот на руската дипломатија Игор Иванов и евро-комесарот за надворешна политика и безбедност Хавиер Солана. Состанокот е во рамките на руско европскиот политички дијалог а ке се разговара за меѓународни теми како пост-воен Ирак и блиско-источниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG