Достапни линкови

Тел Авив: Најмалку три загинати во самоубиствен бомбашки напад


Најмалку 3 лица го загубија синоќа животот во самоубиствениот бомбашки напад во Тел Авив пред еден ноќен клуб. Одговорноста за нападот во кој повеќе од 40 луѓе се повредени ја презедоа двете палестински милитантни групи Хамас и Ал Акса бригадата, а доаѓа неколку часа откако палестинскиот парламент ја изгласа новата влада на премиерот Махмуд Абаз со што е отворен патот за мировниот процес на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG