Достапни линкови

Москва: Американскиот амбасадор ќе ја повика Русија да учествува во обновата на Ирак


Американскиот амбасадор во Москва Алексадер Вершбоу денеска изјави дека Соединетите Држави ќе ја повикуаат Русија да учествува во обновата на Ирак. Тој додаде дека Вашингтон ќе инсистира од Москва веднаш да учествува на актуелните преговори за тој проблем.
XS
SM
MD
LG