Достапни линкови

Фалуџа: Американците убиле 14 Ирачани кои демонстрирале


Американските сили, како што јави арапската телевизија Ал Џезира синоќа во Фалуџа пеесетина километри западно од Багдад убиле четиринаесет ирачани кои демонстрирале против американското присуство во Ирак. Се додава дека американските војници отвориле оган врз групата од двесте луѓе откако врз нив бил фрлен камен. Американската централна команда соопшти дека нема информации за инцидентот.
XS
SM
MD
LG