Достапни линкови

Брисел: НАТО треба да ги редуцира силите


Командантот на заедничките сили на НАТО во Европа, американскиот генерал Џим Џоунс изјави дека Алијансата би требало да ги редуцира своите сили. Тој наведе дека на НАТО не му се потребни два милиона и триста илјади луѓе под униформа. Според генерал Џоунс, со намалувањето на војниците, Алијансата ќе стане поефективна организација.
XS
SM
MD
LG