Достапни линкови

Багдад: Стотици проминентни Ирачани во обид да формираат влада


Стотици проминентни ирачани планираат да се состанат по четири недели во Багдад во обид да формираат привремена влада. Ова било договорено на вчерашниот состанок меѓу ирачки претставници и американскиот администратор на поствоен Ирак Џеј Гарнер.
XS
SM
MD
LG