Достапни линкови

Свет: Комеморации за шесте милиони Евреи убиени од Нацистите


Денеска во светот се одржуваат комеморации за шестте милиони евреи кои беа убиени од нацистите за време на Втората Светска Војна. Годинашното одбележување на Холокаустот е во чест на шеесет годишнината од востанието на евреите во Варшавското гето.
XS
SM
MD
LG