Достапни линкови

Бангкок: Разговори за САРС


Премиерите на земјите во југоисточна Азија денеска на итниот состанок во Бангкок расправаат како да се справат со смртоносниот вирус САРС. На овој прв нивен самит откако се појави болеста од која досега починаа над триста и триесет луѓе ќе стане збор и за економските последици од САРС-от во тој регион.
XS
SM
MD
LG