Достапни линкови

Вашингтон: Се разгледуваат најновите предлози на Северна Кореа


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека Вашингтон ги разгледува новите предлози на Северна Кореа за окончување на спорот меѓу двете земји околу севернокорејското нуклеарно оружје. Имено, Пјонгјанг предложи дека ќе се откаже од нуклеарната програма во замена за неколку американски концесии. Пауел не прецизира што Северна Кореа бара од Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG