Достапни линкови

Катар: Уапсен екс министерот за нафта


Американската централна команда во Катар соопшти дека бил уапсен поранешниот ирачки министер за нафта Амер Рашид ал Убајди. Тој е 47-ми на американската листа на 55-темина најбарани членови на поранешниот ирачки режим. Рашид, како што се додава, учествувал во развивањето ирачки ракети, а неговата сопруга била одговорна за биолошкото оружје.
XS
SM
MD
LG