Достапни линкови

Манчестер: Украдени три слики од Ван Гог


Британската полиција соопшти дека од уметничката галерија во Манчестер биле украдени три слики од Винсент Ван Гог, Пол Гоген и Пабло Пикасо. Вредноста на делата се проценува на над милион ипол долари.
XS
SM
MD
LG