Достапни линкови

Москва: „Сојуз“ се спои со вселенската станица „Мир“


Вселенската капсула Сојуз со американско – руски екипаж, која беше лансирана во саботата од Бајконур, денеска се спои со вселенската станица Мир. Мисијата има цел – замена на екипажот во вселенската станица.
XS
SM
MD
LG