Достапни линкови

Аргентина: Втор круг претседателски избори за три недели


Според првите официјални резултати од претседателските избори во Аргентина, за вториот круг се пласираа бившиот претседател Карлос Менем и гувернерот на провинцијата Санта Круз, Нестор Кирхнер. Вториот круг се одржува за три недели.
XS
SM
MD
LG