Достапни линкови

Женева: САРС ставен под контрола во Канада, Сингапур и Хонг Конг


Светската здравствена организација соопшти дека вирусот САРС е ставен под контрола во Канада, Сингапур, Хонг Конг и во Виетнам, но не и во Кина. Досега од атипичната пневмонија умреа околу 300 луѓе, а над 4 илјади и шестотини се инфицирани.
XS
SM
MD
LG