Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа ќе побара од Северна Кореа да се изјасни дали има нуклеарно оружје


Јужна Кореја соопшти дека ќе побара од Северна Кореја да се изјасни дали има нуклеарно оружје. Делегации на двете земји ги продолжија разговорите во Пјонг Јанг, кои главно се посветени на економски прашања.
XS
SM
MD
LG