Достапни линкови

Тајван: Забрана за посета од Кина, Хонг Конг, Сингапур и Канада поради САРС


Властите на Тајван денеска поради ширењето на Сарс-от им забранија на жителите на Кина, Хонг Конг и Сингапур и Канада да го посетуваат островот на кое е регистрирана првата жртва на вирусот. Светската Здравствена Организација ги означи овие земји како најпогодени од смртоносната пневмонија.
XS
SM
MD
LG