Достапни линкови

Аргентина: Денеска претседателски избори


Денеска во Аргентина се одржуваат претседателски избори во услово кога земјата е далеку да излезе од најлошата економска криза. Најсериозни кандидати за нов шеф на државата се Карлос Манем, кој беше претседател во периодот 1989 – 1999, Нестор Кирхнер подржан од актуелниот претседател Едуардо Дуалде и Рикардо Лопез Марфи од либералната десница.
XS
SM
MD
LG