Достапни линкови

Москва: Уништени 440 тони боен отров иперит


Русија уништи 440 тони боен отров иперит со што ја исполни меѓународната обврска да уништи еден насто од својот хемиски арсенал до крајот на овој месец, соопшти Кремљ. Москва во 1997 година се обврза дека во рок од десет години ќе уништи 44 илјади тони најразлични отрови залихи од советското време.
XS
SM
MD
LG