Достапни линкови

Џакарта: Експлозија на бомба на аеродромот, повредени 11 лица


Индонезиските власти соопштија дека бомбата која експлодирала на меѓународниот аеродром во Џакарта пред ресторанот за брза храна Ка Еф Це повредила 11 лица. Засега никој не ја прифати одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG