Достапни линкови

Пекинг: Оставка на министерот за здравство


Во Кина денеска е соопштена оставката на кинескиот министер за здравство поради критиките дека не успеал адекватно да одговори на кризата предизвикана од вирусот на смртоносната пневмонија Сарс. Во Кина се заразени околу 2600 лица а досега од Сарс-от во оваа земја починаа 115 луѓе.
XS
SM
MD
LG