Достапни линкови

Израел: Нуклеарната програма на Иран главна опасност за Израел


Нуклеарната програма на Иран преставува главна опасност за егзистенцијата на Израел, изјави шефот на израелската разузнавачка служба генерал Ахарон Зеви, кој предушпреди и дека Иран поседува ракети земја – земја. Иран ги отфрла барањата на Меѓунардната агенција за атомска енергија за инспекција на своите нуклеарни постројки.
XS
SM
MD
LG