Достапни линкови

Бремен: Киднапиран автобус со десет патници


Германската полиција соопшти дека едно вооружено лице во Бремен киднапирало автобус со околу 10-мина патници. Полицијата се обидува да воспостави контакт со киднаперот.
XS
SM
MD
LG