Достапни линкови

Тел Авив: Израел нема да одговори на синоќешниот самоубиствен напад


Израелскиот министер за одбрана Шаул Мофас изјави дека израелските сили нема да одговорат на вчерашниот самоубиствен напад во Израел, кога едно лице загина, а 13 беа повредени. Според израелското радио, ваквата одлука била донесена како знак на добра волја кон новата палестинска влада на премиерот Махмуд Абас, кој вети битка против палестинските милитанти.
XS
SM
MD
LG