Достапни линкови

Пекинг: Наредба 4000 луѓе да останат во домашен карантин поради САРС


Кинеските власти им наредиле на околу 4 илјади луѓе да останат во домашен карантин поради сомневањата дека биле во контакт со инфицирани од вирусот САРС. Досега од атипичната пневмонија во Кина умреле најмалку 110 лица, од кои 39 во Пекинг.
XS
SM
MD
LG