Достапни линкови

Пекинг: Завршија разговорите меѓу САД и Северна Кореа


Соединетите Држави и Северна Кореја денеска во Пекинг ги завршија тридневните разговори за кризата со северно-корејската нуклеарна програма. Кинеското министерство за надворешни работи оцени дека разговорите претставуваат добар почеток. Преговарачките делегации не соопштија детали од разговорите.
XS
SM
MD
LG