Достапни линкови

Пекинг: 120 нови случаи на САРС


Во Кина денеска е соопштено дека се регистрирани нови 120 случаји на заболени од Сарс-от и 8 нови жртви на оваа пневмонија во Пекинг и Хонг Конг. Повеќе од 250 луѓе во светот досега починаа од вирусот Сарс.
XS
SM
MD
LG