Достапни линкови

Пекинг: Разговори меѓу САД, Северна Кореа и Кина


Денеска во Пекинг започнаа разговорите меѓу Соединетите Држави, Северна Кореа и Кина за севернокорејската нуклеарна програма. Планирано е овие разговори – први од спогодбата за примирје во 1953 година, да траат до петок. Шефот на американскиот тим Џејмс Кели, без да изнесува детали, изјави дека состанокот се одвивал според планираното.
XS
SM
MD
LG