Достапни линкови

Белград: Денеска или утре укинување на вонредната состојба


Вршителот на должноста претседател на Србија Наташа Мичиќ изјави дека денеска или утре би можела да ја укине одлуката за вонредната состојба во земјата. Српската влада денеска треба реши дали се создадени условите за укинување на вонредната состојба, воведена по атентатот врз Зоран Ѓинѓиќ.
XS
SM
MD
LG