Достапни линкови

Вашингтон: САД не планираат долгорочно присуство во Ирак


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави дека Соединетите Држави не планираат долгорочно воено присуство во Ирак. Тој рече дека моментално во Ирак има неколку американски бази кои имаат цел да обезбедат стабилизација на земјата и непречено доставување хуманитарна помош.
XS
SM
MD
LG