Достапни линкови

Москва: Деминирана експлозивна направа поставена на ѕид на синагога


Полициски експерти деминирале една експлозивна направа поставена на зид на синагога во центарот на Москва во текот на минатата ноќ. Властите во главниот град на Русија ја зголемија вчера безбеднсота за да ги спречат нападите врз еврејските обележја на скинхедсите по повод годишнината од раѓањето на нацистичкиот лидер Адолф Хитлер.
XS
SM
MD
LG