Достапни линкови

Киргистан: 34 загинати во лизгање на земјиштето


Во лизгање на земјиштето во едно село во Киргистан вчера загинале 34 луѓе, а уништени се 11 живеалишта. До лизгањето на земјиштето доаѓа по големите дождови и снегови во планинскиот регион 300 километри јужно од главниот град Бишкек.
XS
SM
MD
LG