Достапни линкови

Ватикан: Започна прославата на католички Великден


Папата Јован Павле Втори синоќа во Ватикан ја предводеше церемонија со која Католичкиот свет ја започна прославата на Велигден – воскреснувањето на Исус Христос.
XS
SM
MD
LG