Достапни линкови

Камбера: Сојузниците наското ќе прогласат победа во Ирак


Шефот на австралиската дипломатија Александар Даунер денеска изјави дека сојузничките сили во Ирак наскоро ќе прогласат победа врз режимот на Садам Хусеин со што и официјално ќе заврши ирачката војна. Тој додаде дека Соединетите Држави, Британија и Австралија сега го подготвувале финалниот текст на прокламацијата.
XS
SM
MD
LG