Достапни линкови

Приштина: УНМИК уапси неколку лица осомничени припадници на АНА


Полицијата на УНМИК, како што јави телевизијата на Косово, уапсила неколкумина лица – осомничени дека и припаѓале на Албанската национална армија – АНА што шефот на УНМИК Михаел Штајнер пред неколку дена ја прогласи за терористичка организација. Полицијата одбила да даде повеќе детали во врска со овие апсења.
XS
SM
MD
LG