Достапни линкови

Вашингтон: Средба на претставници на САД, Јапонија и Јужна Кореа


Преставници на Соединетите држави, Јапонија и Јужна Кореја ќе се состанат денеска во Вашингтон. Тема на состанокот се престојните разговори меѓу Северна Кореја, Кина и Соединетите држави посветени на кризата околу нуклеарната програма на Пјонгјанг кои ќе бидат одржани следната недела во Пекинг.
XS
SM
MD
LG